Dobrý den, vítáme Vás na našich nových webových stránkách. Stránky nejsou naplněny úplně obsahem. Pokud nemůžete najít vámi hledanou položku, tak nás prosím kontaktujte. Děkujeme za pochopení.

Odstranění železa a manganu ze studní, vrtů a povrchových vod

Technologický postup při odželezňování vody

Železo rozpuštěné ve vodě a také často ho doprovázející mangan jsou ve speciálních zařízeních odstraňovány pomocí katalytické oxidace. Za tímto účelem se do „univerzální nádoby“ nasype granulát, který má vlastnosti katalyzátoru (urychlovač reakce). V jeho přítomnosti je železo intenzivně oxidováno kyslíkem, který se nachází ve vodě, přechází do nerozpustného stavu a usedá na granulát. Při zpětném proplachu je tato usazenina odstraňována a odváděna do drenáže. Po úpravě určitého množství vody přechází filtr do stavu regenerace.

Nejvíce jsou rozšířeny filtrační média na základě dioxidu manganu: BIRM, MGS (Manganese GreenSand), Filox, Pyrolox a v poslední době vynikající filtrační hmota ECOMIX.

První médium odstraňuje železo a pro jeho regeneraci stačí zpětný proplach vodou během půlhodiny.

Druhé médium odstraňuje navíc mangan a sirovodík, ale pro regeneraci je zapotřebí hypermangan a pak odstranění hypermanganu.

Pokud není dostatek rozpuštěného kyslíku (při větším obsahu železa, čpavku, sirovodíku) používá se aerator, který obohacuje vodu vzduchem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení