Automatický změkčovač vody MASTER Maxi

Kód: 1191
20 999 Kč 17 355 Kč bez DPH
Do 2 - 3 dnů
Můžeme doručit do:
27.6.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Změkčovač tvrdé vody MASTER Maxi

Řada změkčovačů MASTER Vám zajistí za nejdostupnější ceny na trhu maximální pohodlí, a spolehlivost pro vás a vaši rodinu tím, že zajistí změkčenou vodu v celé domácnosti. Zároveň přispívají k tomu, aby vaše koupelna, kuchyň a spotřebiče měly k dispozici tu nejvhodnější vodu, čímž vám ušetří chemikálie, čas na čištění a zbytečnou údržbu spotřebičů, která může způsobit usazování vodního kamene.

Inteligentní regenerace

Pomocí mikroprocesoru a přesného vodoměru (sledování průtoku od 2 l/min.) je sledována spotřeba vody a nastavena doba regenerace, takže nikdy nezůstanete bez upravené vody. Během regenerace poskytuje neupravenou vodu.

Protiproudá regenerace

Díky možnosti protiproudé regenerace jsou změkčovače řady ELITE nejúspornější z hlediska spotřeby vody a soli na trhu.

Vynechání proplachu

Také díky protiproudé regeneraci lze za určitých okolností vynechat vypouštění změkčovací hmoty (předem naprogramované společností Pure System s.r.o.).

Vícejazyčný grafický displej

Naše změkčovače lze ovládat v češtině, angličtině, němčině a maďarštině. 

Míchání

Poměr ředění surové vody lze nastavit přímo na regulačním ventilu.

Měkká voda ve slané vodě

Regulační hlavice přivádí upravenou/měkčenou vodu do solanky, čímž snižuje spotřebu soli.

Dezinfekce pryskyřice

Řídicí hlavu lze přímo připojit k volitelné jednotce pro dezinfekci pryskyřice. Tato jednotka dezinfikuje změkčovací prostředek během každé regenerace pomocí volného chlóru vznikajícího z roztoku soli. Tento proces je již předepsán v několika evropských zemích.

Suchý solný roztok

Řídicí hlava pouští vodu do solanky pouze 4 hodiny před regenerací, čímž zabraňuje možnému hromadění soli v důsledku odpařování solankového roztoku a prodlužuje životnost zařízení.

Prázdninový režim 

Jedná se o možnost "zakonzervování" zařízení během delší nepřítomnosti. Funkce se zapíná ručně. Po zapnutí zařízení uzavře vodu na výstupu, není tedy nutné uzavírat vodu před každým použitím zařízení. Pustí vodu do solanky, poté solanku nasaje na pryskyřici, čímž zabrání možnému znečištění pryskyřice a regeneruje hmotu.

Po vypnutí tohoto režimu se solanka propláchne a otevře se odtok vody do domácnosti.

Jak změkčovač MASTER funguje při změkčování?

Regenerace se provádí automaticky pomocí roztoku soli. Sůl musí být vždy doplněna do zásobníku na sůl. Tuto přihrádku lze zcela naplnit, pak se vždy určité množství soli rozpustí ve vodě, která je pak nasávána na pryskyřici, čímž dochází k výměně iontů.

Výměna iontů - změkčování vody

Při změkčování vody odstraňuje pryskyřice z vody ionty vápníku a hořčíku a nahrazuje je ionty sodíku. Při regeneraci dochází k přesně opačnému efektu, pryskyřice předává dál ionty vápníku a hořčíku a plní se sodíkem. 

Doporučujeme pro vás

Důrazně doporučujeme nainstalovat před jednotku mechanický předfiltr, aby se zabránilo vniknutí plovoucích nečistot (písek, rez, hlína atd.), které by mohly poškodit mechanické součásti změkčovače. 

Technické údaje

Průtok:
1,95 m³/h
Maximální průtok2,2 - 2,5 m³/h
Připojení přívodu:
3/4" 
Připojení odpadu:
1/2"
Kapacita (°dH x m³):
90

Množství pryskyřice:
30 l
Spotřeba soli:
3,30 kg
Rozměry (cm):
105 x 31 x 46
Hmotnost:
39,50 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Změkčovače vody
Záruka: 2 roky